rl-nowe22

+48 600 169 464

11-001 Dywity

Korekta lakieru oraz folii

Korekta lakieru to mechaniczne usuwanie rys, zmatowień, wżerów po owadach czy ptasich odchodach. Korekta lakieru przeprowadzona przez doświadczonego detailera przywraca powłoce lakierniczej blask nowego auta. Podczas mechanicznej korekty “wycinane” są rysy, które znajdują się w górnej części lakieru bezbarwnego. Usuwanych jest zwykle kilka/kilkanaście mikronów lakieru, więc jest to proces dający trwały efekt, ale nie można go powtarzać w nieskończoność.

 Etapy korekty lakieru:

Jednoetapowa korekta tzw. One step

Korekta lakieru mająca na celu usunięcie małych zarysowań, podbicie głębi koloru auta.

Dwuetapowa korekta lakieru – proces bardziej zaawansowany i czasochłonny niż One step.

Wycinanie lakieru jest głebsze dzięki czemu usuwanych jest więcej rys. Metoda zalecana zwlaszcza przy autach, które często odwiedzają myjnie automatyczne tzw. “szczotki”.

Trzy etapowa korekta lakieru – Opcja korekty lakieru dla miłośników motoryzacyjnych i osób, które stawiają na wygląd i efekt wow.

Tutaj działamy na trzy pasty i z odpowiednia wiedza, aby powłoka lakiernicza nie była bliska końca. Najcięższe rysy w tym etapie nie maja szans, jesteśmy dla nich bezwzględni co na końcu przynosi nam oszałamiający efekt lustra na lakierze.

Ten rodzaj, korekty lakieru jest również dedykowany do nowych aut. Tym procesem jesteśmy w stanie usunąć fabryczną “morke” / “skórkę pomarańczy”, a wypolerowany lakier będzie idealnie gładki.

Zalety korekty lakieru:

Po wykonanej korekcie lakieru nasi detailerzy zaproponują najlepszą opcję zabezpieczenia idealnie wypolerowanego lakieru np:

Polerowanie folii

Niewiele osób wie, że folie również można polerować. Oczywiście jest do tego potrzebna fachowa wiedza i doświadczenie, a po polerowaniu folia odzyskuje dawny blask i czystość. Czystą i wypolerowaną folię można też bez problemu zabezpieczyć dedykowaną powłoką ceramiczną. Polerujemy folie błyszczące do zmiany koloru, chromy oraz błyszczące PPF-y. Matowych folii polerować nie wolno.